Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym towarzyszy bardzo wielu osobom. Boimy się bólu, czekamy z niepokojem na decyzję stomatologa o usunięciu zęba. Jednak w prawdziwą panikę wpadamy wówczas, gdy konieczna jest interwencja chirurga szczękowego.

Chirurg stomatolog przeprowadza zabiegi i operacje twarzoczaszki. Dzięki niemu w bezpieczny sposób zostają usunięte, np. zęby mądrości. Braki w uzębieniu możliwe są do usunięcia dzięki implantologii. Tylko wysokiej klasy specjalista, jakim jest chirurg szczękowy, może umieścić w kości szczęki tytanową śrubę, dzięki której może zostać uzupełniony brak zębów.

Do zakresu działań chirurgów stomatologicznych należą również zabiegi, dzięki którym możliwe jest zastosowanie protez. Chirurg wykona zabieg podcinania wędzidełka, warg i języka, a także usunie wszelkie zmiany błony śluzowej.

Dzięki zdobyczom chirurgii stomatologicznej leczy się łagodne nowotwory, dokonuje plastyki połączeń zatoki szczękowej z jamą ustną i wiele innych operacji, ratujących zdrowie pacjentów.

Implanty – sposobem na piękny uśmiech

Implanty są sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Korzysta z tej metody coraz więcej osób. Zabieg jest bezbolesny. Zastosowane specjalistyczne środki znieczulające powodują wyeliminowanie bólu. Osobom szczególnie wrażliwym możliwe jest podanie środków analgosedacyjnych, które nie tylko znoszą ból, ale sprawiają, że zabieg wydaje się znacznie krótszy.

Implanty zastępują zęby, a pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu w czasie ich używania. Przy właściwej higienie jamy ustnej, nie trzeba ich wymieniać. Przypominają prawdziwe uzębienie, nie wymagają zastosowania środków mocujących i pozytywnie wpływają na utrzymanie kształtu twarzy. Poza tym tytan, z którego wykonuje się sztuczne korzenie, jest obojętny dla organizmu, nie niesie żadnych negatywnych skutków.

Po zabiegu należy przestrzegać wskazówek, udzielonych przez stomatologa. Do najważniejszych wskazań należą:

– przykładanie lodu w okolice rany, co zmniejszy ból i uniemożliwi krwawienie,

– zrezygnowanie z używania papierosów, kawy i alkoholu na czas około jednego miesiąca,

– w ciągu pierwszego miesiącu po zabiegu spożywanie posiłków płynnych i miękkich,

– rezygnacja ze szczotkowania zębów przez pierwszy tydzień,

– płukanie ust płynem antyseptycznym – dwa razy dziennie,

– w pierwszy tygodniu po zabiegu unikanie gorących kąpieli oraz wysiłku fizycznego.

Zastosowanie implantów wpływa na poprawę jakości życia. Piękny uśmiech sprawia, że łatwiej uzyskać dobrą posadę, podobać się sobie i najbliższym, zachować zdrowie. Niestety, metoda uzupełniania braków w uzębieniu przy pomocy implantów, jest najdroższa. Koszt leczenia wynosi około 3,5 tysiąca złotych. Obejmuje konsultacje medyczną, wystawienie odpowiedniej diagnozy, zastosowanie implantu i nałożenie na niego korony. Gabinety stomatologiczne informują swoich pacjentów o możliwościach korzystania z pomocy finansowej, która umożliwi skorzystanie z leczenia stomatologicznego nawet przy niższej kondycji finansowej.


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

Zostaw odpowiedź

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.