Mieć naprawdę czyste zęby

Pragniesz czystych, pięknych zębów? Masz dość częstego i bolesnego borowania, a sam dźwięk wiertła przyprawia Cię o dreszcze? Jeżeli tak, to powinieneś zainwestować w profesjonalne czyszczenie zębów, regularne usuwanie kamienia może pomóc Ci w pozbyciu się wielu niedogodności. Oczywiście musisz mieć także świadomość, że jest to usługa która sporo kosztuje. Ile dokładnie i dlaczego jest aż tak drogo? Czemu czyszczenie zębów tak bardzo różni się pod względem cenowym, jeżeli chodzi o różne gabinety? To samo pytanie zadaje sobie naprawdę wielu pacjentów, których zastanawiają te rozbieżności.

Do zwykłego czyszczenia w domu używamy różnych akcesoriów. Może być to szczoteczka o odmiennej grubości, pasta do zębów, nitka dentystyczna, płyn do płukania po myciu… Osad oraz kamień i tak mogą się jednak pojawiać na naszych zębach. Bywa, że te domowe sposoby wcale nie pomagają. Płytka bakteryjna pojawiająca się na zębach może być wyjątkowo twarda. Jego złogi mogą okazać się tak naprawdę nie do usunięcia.

Chcesz się przekonać, że nie jest Ci potrzebne profesjonalne czyszczenie zębów? Jeżeli tak,  to aby się tego dowiedzieć musisz złożyć wizytę higienistce stomatologicznej. To ona w pełni oceni stan i kondycję Twoich zębów. Samodzielnie bardzo trudno jest zobaczyć nie tylko ubytki w zębach, ale także osady.

Po co inwestować w czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym?

– przede wszystkim – dbanie o brak kamienia może uchronić nas przed rozwojem próchnicy, która ma już status choroby cywilizacyjnej

– chronisz się przed rozwojem schorzeń dziąseł oraz przyzębia (tutaj przykładem może być parodontoza)

– jeżeli Twoje żeby są bardzo brudne, to powinieneś być gotowy na zdecydowanie większy wydatek. Nie jest on także przyjemny – należy jednak pamiętać, że zdecydowanie lepiej jest usunąć powstały osad, niż później leczyć rozwijającą się próchnicę.

Czemu kamień w ogóle powstaje na zębach?

Jeżeli w sposób nieumiejętny szczotkujesz żeby i nitkujesz przestrzenie pomiędzy nimi, to powinieneś być gotowy na to, że będziesz mieć na nim sporo kamienia. To, że szczotkujesz je regularnie nie oznacza bowiem, że robisz to dobrze. Potrzebujesz odpowiedniej metody a także właściwych preparatów. Pamiętaj, że od stanu twoich zębów, dziąseł oraz trybu życia zależy, jakie kosmetyki będą Ci najbardziej pasowały.

Kto ma najwięcej kamienia i profesjonalne czyszczenie zębów powinno być jego obowiązkiem?

– palacze

– miłośnicy kawy

– osoby kochające zieloną herbatę

Higienistka stomatologiczna posiada odpowiednie kwalifikacje do tego, by przeprowadzić czyszczenie zębów o jak najwyższej jakości. Co więcej, może ona podpowiedzieć pacjentom sposoby czyszczenia oraz to, jakie preparaty powinni oni kupić. Jeżeli chcesz naprawdę dobrze czyścić sobie zęby to powinieneś poprosić także o instruktaż. Może być on przeprowadzany w każdym gabinecie, przy użyciu specjalnego modelu szczęki. Na jego podstawie higienistka pokazuje, jak należy szczotkować oraz nitkować zęby. Podczas wizyty zabiegowej może zostać przeprowadzony taki instruktaż, dzięki czemu codzienne czyszczenie zębów w naszym przypadku będzie zdecydowanie bardziej efektywne. Za takie profesjonalne nauki w gabinecie zapłacisz około 50 złotych.


Podziel się artykułem

Podobne artykuły

© 2021 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.