Piękne zęby – marzenie każdego z nas

Piękne zęby to marzenie każdego z nas. Śnieżnobiały uśmiech jest nie tylko ozdobą, ale również jasnym sygnałem, że wiemy, jak ważne jest zdrowie naszych zębów. Stomatolodzy coraz częściej podkreślają, że to właśnie zęby stanowią pierwsze oznaki poważniejszych chorób oraz że nieleczona próchnica może wpłynąć nawet na działanie naszego serca. Aby nasze zęby były równe i zdrowe ,ważna jest współpraca kilku specjalistów. Protetyka, ortodoncja oraz stomatologia estetyczna to dziedziny, które z pewnością sprawią, że nasze zęby będą piękne.

Podstawowa pielęgnacja zębów
Codzienna higiena oraz konsekwencja w działaniu jest istotnym elementem dbania o zdrowie naszych zębów. Przede wszystkim należy pamiętać o szczotkowaniu zębów przynajmniej 3 razy dziennie. Jeśli posiadamy taką możliwość – najlepiej myć zęby po każdym posiłku. Jeśli nie jest to możliwe, bo np. jesteśmy w pracy – konieczne jest posiadanie przy sobie gumy do życia, która przyspiesza rozkład cukrów już w jamie ustnej oraz wspomaga wymiatanie resztek pokarmu z jamy ustnej. Aby dokładnie czyścić zęby, niezbędne będzie zakupienie odpowiedniej szczoteczki do zębów. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb wybierajmy pomiędzy szczoteczkami średnimi lub twardymi – miękkie szczoteczki przeznaczone są dla osób posiadających problemy z dziąsłami. Kolejnym ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniej pasty do zębów, koniecznie z fluorem. Pomaga on odbudowywać i wzmacniać szkliwo zęba, aby było ono odporne na działanie cukrów i powstawanie próchnicy. W profilaktyce zdrowia zębów nie powinnyśmy zapominać również o używaniu nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. nici pozwalają na czyszczenie przestrzeni między zębowych, płyny do płukania pozwalają na usunięcie nadmiaru bakterii z obrębu jamy ustnej.

Czym zajmuje się protetyka?
Protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych stanów uzębienia, zazwyczaj po utracie zębów naturalnych, również w przypadku niespodziewanych wypadków, których skutkiem jest utrata zębów. Co ciekawe, protetyka zajmuje się również rekonwalescencją pacjentów po operacjach plastycznych czy onkologicznych. Jak to możliwe? Protetyka zapewnia wszelkie protezy podtrzymujące odpowiedni stan naciągnięcia skóry oraz odpowiednie umiejscowienie kości, również w obrębie nosa. protetyka wspomaga proces leczenia u osób, które w wyniku wypadku utraciły konkretne części twarzy oraz zmuszone są do korzystania z protez. Dzięki zastosowaniu coraz nowocześniejszych materiałów możliwe jest całkowite odtworzenie kości, jak również kształtu żuchwy czy nosa.

Jakiej pomocy możemy oczekiwać od protetyka?
Przede wszystkim z usług protetyka korzystają osoby starsze, które zmuszone są do uzupełnienia braków uzębienia. Protetyka zajmuje się tworzeniem odcisku linii szczęki oraz stworzeniem nowego łuku zębowego, z odtworzeniem całości zębów. Są one zazwyczaj wykonane z porcelany. Kolejnym zadaniem protetyka jest wstawanie pojedynczych zębów, utraconych np. w wyniku wypadku rowerowego czy samochodowego Do wyboru protetyka oferuje implanty wkręcane w kość, mosty oraz koronki.


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2019 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.