Piękny uśmiech – to ważne!

Piękny uśmiech jest naszą najwspanialszą wizytówką – zadbane i piękne zęby nie tylko dodają nam uroki, ale są również gwarancją zdrowia ogólnego. Coraz większy nacisk kładziony jest na profilaktykę prozdrowotną w przypadku powikłań od próchniczych Wiele mówi się o możliwości zachorowań serca – ma to związek z bakteriami, które dostają się do krwiobiegu i przedostają do komór serca. Warto wiedzieć, że w przypadku zaawansowanej próchnicy lekarze często decydują się na całkowite usunięcie zęba – warto odpowiednio regularnie kontrolować stan swojego uzębienia, aby zapobiec tego typu sytuacjom Poza regularnymi wizytami u stomatologa warto również posiadać dobrą szczoteczkę, dopasowaną do naszych potrzeb, i regularnie wymieniać ją co 4-5 miesięcy. Ważna jest również technika szczotkowania – wiele osób poprzez nieprawidłowe szczotkowanie odsłania szyjki zębowe i powoduje ich znaczną wrażliwość. Wśród wielu usług wybieranych w celu zdobycia pięknego uśmiechu zdecydowanie najpopularniejsza jest stomatologia estetyczna. Kliniki stomatologii estetycznej rozsiane są po całym kraju i oferują szeroki wachlarz usług.

Jakie usługi oferuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna dba o piękny uśmiech – przede wszystkim oferuje zabiegi wybielające zęby różnorodnymi sposobami. Najczęściej jest to wybielanie laserowe, przy pomocy odpowiedniej wiązki światła, jak również przy zastosowaniu odpowiednich past i kremów wybielających. Dzięki takim zabiegom możliwe jest osiągnięcie – po pewnym czasie – znacznie jaśniejszego koloru zębów. Warto jednak wiedzieć, że wybielanie tego typu, zaliczane do metod dość inwazyjnych, może negatywnie wpłynąć na jakość naszego szkliwa. Poprzez intensywne wybielanie szkliwo staje się osłabione oraz znacznie bardziej podatne na działanie cukrów i powstawanie próchnicy czy też na kruszenie się.

Kolejnym zabiegiem oferowanym w tego rodzaju klinikach jest usuwanie przebarwień. Stomatologia estetyczna oferuje zmniejszenie widoczności lub całkowicie wywabienie przebarwień powstałych w wyniku np. długotrwałego picia kawy. Stomatologia estetyczna umożliwia również uzupełnianie drobnych ubytków oraz plastykę w zakresie łuków zębowych – wiele osób współcześnie decyduje się na usunięcie stomy, czyli przerwy pomiędzy przednimi zębami. Możliwe jest to poprzez nadlanie szkliwa zęba – czyli uzupełnienie go materiałem biozgodnym. Stomatologia estetyczna oferuje również uzupełnianie ubytków, chirurgię szczękową, plastykę żuchwy, leczenie chorób przyzębia, leczenie zębów dzieci bez użycia wiertła i wiele innych.

 

Stomatologia estetyczna – pomoc po wypadku

Stomatologia estetyczna jest wykorzystywana przede wszystkim w przypadku poważnych wypadków, których wynikiem jest zniekształcenie szczęki lub znaczny ubytek w uzębieniu. Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod leczenia uzupełnienie braków w zębach jest szybkie i praktycznie bezbolesne. Zabiegi tego typu wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, w konkretnych przypadkach również pod znieczuleniem ogólnym. Stomatologia estetyczna umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu oraz cieszenie się białymi zębami.


Podziel się artykułem

Ostatnie artykuły

© 2021 Dental Kit. Wszystkie prawa zastrzeżone.